FAQ

  /  FAQ

FAQ Breathe mama

Tak Tajlandia jest bezpieczna dla dzieci. W przypadku jakichkolwiek nagłych sytuacji na wyspie znajduje się szpital z angielskojęzycznym personelem. Tajlandia słynie z wysokiej, jakości usług medycznych.

Wszystkie dzieci są mile widziane. Program dla dzieci podczas najbliższej podróży będzie przeznaczony dla dzieci 0 -7 lat. Proszę daj nam znać, jeśli chciałabyś przyjechać ze starszym dzieckiem. Postaramy się dostosować program aktywności lub polecić kolejny wyjazd bardziej dostosowany do jego wieku.

Przykładowy plan dnia
Wschód słońca
7- 9 —- celebracja śniadania (śniadanie dla dzieci, energetyzujący smoothie dla mam)
9: 00 —-rozpoczęcie programu dla dzieci
9: 15 11: 00—- Święty czas mamy: zajęcia jogi, warsztaty i bycie w tu i teraz
10: 15 – drugie śniadanie dla dzieci ( serwowane przez opiekunki)
11: 00 mama celebruje lunch. ( Czas na masaż, konsultacje)
12: 15 – lunch dla dzieci serwowany przez opiekunki
13: 00 – Święty czas mamy i dziecka ( relaks w sanktuarium, plaża, zabawa z dzieckiem)
( jeden dzień ok 16: 00 warsztaty gotowania ( kuchnia tajska) dla mam i dzieci, zwiedzanie wyspy
18: 30 Kolacja dla mam i dzieci
Po 20: 30: 30 – czas na relaks przy basenie, medytacja przed snem. ( 2 Wieczorne warsztaty)

Wszystkie posiłki dla mamy I dla dziecka są wliczone w cenę. Dzieci jedzą śniadanie, lunch, I obiad (dodatkowo przekąski w postaci owoców etc)
Dla przygotowujemy poranny sok (samoobsługowe lekkie śniadanie przed jogą dla tych, które muszą coś jeść), Bruch po jodze i kolację. Są owoce, ekologiczny chleb orkiszowy, pasty do smarowania i inne przekąski przez cały dzień, a także popołudniowa super przekąskę, którą można zabrać na plażę lub na wycieczkę. Wszystkie posiłki są wegetariańskie i możesz nam powiedzieć, czy masz jakiekolwiek alergie lub nietolerancje, abyśmy mogli zaspokoić Twoje potrzeby. Używamy tylko najlepszych świeżych, lokalnych, ekologicznych składników. Zapewniamy przekąski i przeciery dla niemowląt. Zalecamy przyniesienie “pakietu awaryjnego” lub dwóch pokarmów, które dziecko lubi, ponieważ czasami dzieci lubią jeść to, do czego są przyzwyczajeni. Mamy awaryjny makaron. Nie kupujemy ani nie serwujemy przetworzonej żywności ani słodkich przekąsek / płatków śniadaniowych.

Luty jest porą sucha i najlepsza porą na Wyspie. Średnia temperatura na wyspie Koh Phangan wynosi około 28 stopni Celsjusza. Wszystkie pokoje posiadają wiatrak i klimatyzację.

Pamiętaj, że dzieci są przez większą część czasu na dworze i ubrania będą się brudzić. Weź wygodne ubrania i nie przywoz za dużo, żeby zaoszczędzić miejsca w walizce na ewentualne zakupy.

Opcja 1
• Lot z Bangkoku do Koh Samui a następnie prom z Koh Samui do Koh Phangan

• Tutaj znajdziesz bilety: na lot https://www.skyscanner.pl/loty-do/a/tanie-loty-do-azja.html

A tu na prom https://www.ferrysamui.com

Prom dopływa do portu Thong Sala, skąd zapewniamy transport do naszego zakwaterowania

Opcja 2

Lot z Bangkoku do Surathani i następnie prom, więcej informacji:

Lot https://www.skyscanner.pl/loty-do/a/tanie-loty-do-azja.html
Prom https://12go.asia

Pomimo, że władze uznają wodę za pitną, Tajowie nie piją wody z kranu i my też odradzamy.. Podczas pobytu korzystaj z wody w butelkach ze sklepu.

Nasz Breathe Mama zakwaterowanie znajduje się w spokojnej części wyspy. Teren jest ogrodzony i bezpieczny dla dzieci.

W pobliżu ( 3 min samochodem 20 minut spacerkiem) są sklepy, apteka, bankomat, restauracje i kawiarnie.

Czy powinnam przywozić zabawki i książki dla mojego dziecka?
Na miejscu zapewniamy zabawki i książki. Oczywiście, jeśli Twoje dziecko ma ulubioną zabawkę lub książkę, którą można zmieścić w torbie, możesz je również zabrać ze sobą. Naszą ideą jest stworzyć miejsce, w którym dzieci będą mogły odkrywać nowe rzeczy, zwłaszcza przyrodę, która jest tak bogata w Koh Phangan. Z tego powodu nie zalecamy nadmiernej stymulacji zbyt dużą ilością zabawek czy gadżetów

Tak, to jest twój czas dla siebie. Naszym celem jest praca w odosobnieniu i skupienie.

Tak, każdy dom ma lodówkę na użytek mamy gdzie może przechować mleko. Będziesz mogła także korzystać z kuchni na zewnątrz.

Jeśli masz miejsce w walizce to jak najbardziej. Na miejscu jednak swobodnie możesz kupić pieluchy I wystarczy jak przywieziesz na 2, 3 dni. Pieluchy będą też dostępne na miejscu ( w zakwaterowaniu) w cenie sklepowej.

Opieka nad dziećmi odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 09: 00-12: 00-12: 15. a po adaptacji dziecka może ona trwać do 13:00. Zapewniamy również opiekę nad dziećmi (te same opiekunki, które przychodzą rano) w dwa, trzy wieczory w tygodniu, kiedy odbywają się warsztaty. Jest też możliwość domówienia opieki opiekunki za dodatkową opłatą..

Tajlandia wykorzystuje prąd zmienny 220 V AC. Gniazda zasilające najczęściej mają podwójne lub okrągłe gniazda.

Obywatele Polski mogą podróżować do Tajlandii w celach turystycznych do 30 dni bez konieczności ubiegania się o wizę